Duhová škola

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01

Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg


reditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole ve školním vzdělávacím programu zde.

Informace o podatelně

 

Když chcete o gymnáziu vědět více:

@gybnp_official | Linktree

Divadlo

09.12.2019 07:42

Hana

Naše poslední návštěva divadelního představení se lišila od většiny předcházejících.  Rozhodli jsme se totiž změnit nám dobře známé Městské divadlo Brno i tolik oblíbený žánr muzikálu.

Zvolili jsme Národní – Mahenovo divadlo v Brně, které od června letošního roku uvádí s velkou diváckou odezvou dramatizaci románu Aleny Mornštajnové Hana. Hru jsme zhlédli v počtu padesáti pěti účastníků ve středu 4. 12. 2019. Osudy čtyř generací rodiny Hellerových jsou v knižní podobě strhující. Skvělá dramatizace si poradila se spletitým dějem. Staví na úsporné a nápadité scéně, podtrhují ji skvělé herecké výkony. Příběh vychází ze skutečných událostí…krutost, ale i ironie osudu, obětavost proti bezohlednému násilí, naděje a očekávání, stejně jako bezmocnost  nikdy z lidského života nezmizí. V tom lze spatřovat nadčasovost knihy i divadelní adaptace.

Podle ohlasu našich studentů - diváků i čtenářů – myslím, že je příběh oslovil. Pokládá otázky, učí vážit si současného osobního štěstí i blahobytu, jež máme tendenci považovat za zcela samozřejmé. V neposlední řadě vybízí k přemýšlení o historii prostřednictvím konkrétních lidských příběhů. Hluboký citový zážitek a standing ovation dlouho nevymizí z paměti…

                               za  předmětovou komisi čjl   L. Císařová