Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Finálové kolo mezinárodní soutěže o legionářích. Jak jsme dopadli?

14.06.2012 18:10

Dne 14. 6. 2012 proběhlo v Brně v areálu Vojenské nemocnice finálové kolo mezinárodní soutěže "Co víš o československých legiích?".

Soutěž začala opravdu slavnostně a pietně před pomníkem padlých v Brně - Židenicích a poté se přesunala do Obřadní síně Vojenské nemocnice v Brně.

Finálového kola se zúčastnilo 20 nejlepší žáků a studentů z České republiky a Slovenska, kteří byli vybráni odbornou porotou z celkového počtu více než 200 účastníků. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií - ZŠ + nižší gymnázia a gymnázia.

Z naší školy postoupili do finálových kol hned 3 studenti - Adam Fořt a Hana Mišáková z kvarty a Aleš Kolařík ze sexty.

Ve velice silné konkurenci úspěšných řešitelů soutěže se naši nováčci neztratili. Naše škola totiž vstoupila poprvé do soutěže a skutečně si nevedla špatně. Poslední finálové kolo bylo skutečným prověřením znalostí, kde byly vyžadovány odpovědi na otázky, které výrazně přesahovaly rámec středoškolského učiva. Soutěžícím pro přípravu na toto kolo již zdaleka nestačily zdroje jako běžné středoškolské učebnice nebo hojně využívaný internet, ale pouze málo dostupná odborná literatura.

Ani v posledním finálovém kole se naše škola neztratila a  Adam Fořt a Aleš Kolařík postoupili do závěrečných bojů. Je nutno podotknout, že soutěžili ve finálové dvanáctce, kde všichni účastníci měli alespoň předchozí zkušenost se soutěží nebo se jednalo o bývalé vítěze předchozích ročníků. Vždyť absolutním vítězem 11. ročníku se stal již 6-násobný vítěz soutěže.

Soutěž probíhala po dobu asi půl roku v několika kolech. Za zmínku stojí dílčí úspěchy naší školy v jednotlivých kolech:

1. kolo - domácí příprava - Hana Mišáková - celkově 2. místo

2. kolo - úvaha či samostatná práce na zadané téma - Adam Fořt - 3. místo, Hana Mišáková - 7. místo, Aleš Kolařík - 4. místo (vyšší kategorie), hlavní pořadatel vyzdvihl vysokou úroveň odevzdaných prací studentů naší školy.

čtvrtfinále a semifinále - Adam Fořt - 2. místo, Hana Mišáková - 5. místo, Aleš Kolařík - 8. místo (vyšší kategorie)

finále (obě kategorie sloučeny) - Adam Fořt - 8. místo, Aleš Kolařík - 9. místo

Na závěr bych rád poděkoval všem úspěšným řešitelům z naší školy. Sedm těchto řešitelů věnovalo svůj volný čas přípravě na soutěž a třem z nich bylo umožněno podívat se do finále. Vysoce oceňuji organizaci celé soutěže, těším se na další kola této soutěže a věřím, že v dalších letech rozšíříme řady úspěšných řešitelů nebo se popereme o místa nejvyšší.

Za PK dějepisu                      Libor Veselý 

Fotogalerie: Finálové kolo mezinárodní soutěže o llegionářích. Jak jsme dopadli?