Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Jak jsme viděli stážisty - hodnocení

28.02.2019 08:24

Stážisté na gymnáziu

Procestovali jste někdy 8 zemí za jediný den? Myslíte, že je to nemožné?

Studenti bystřického gymnázia již podruhé využili možnosti se aktivně zúčastnit programu Edison, který umožňuje netradiční setkávání českých studentů se stážisty z mezinárodní organizace AIESEC.

Zkušenosti z loňského roku nám velmi napomohly k zefektivnění celé akce, a tak jsme mohli v posledním lednovém týdnu opět navazovat netradiční přátelství, procvičit si jazykové schopnosti, či prolomit mezinárodní bariéry a zbavit se mnoha předsudků.

Letos nám bylo ctí poznat Doris z Číny, Dhwani z Indie, Annu z Gruzie, Hanu z Maďarska, Ruslanu z Ukrajiny, Alishera z Kyrgystánu, Ilkin z Turecka a Javiera z Mexika.

Naše hosty jsme stylově přivítali v aule školy za přítomnosti starosty města, jak jinak než v angličtině. Dále následoval bohatý program v režii studentů. Náladu nám zpříjemnila adaptace oblíbené pohádky Tři bratři v podání Divadla Beze Jména. Stážisté ocenili detailní prohlídku gymnázia, překvapilo je velmi moderní vybavení a sympatické prostory. V odpoledních hodinách se škola změnila k nepoznání. Z auly se linula příjemná vůně kávy a virtuální kavárna praskala ve švech. Stážisté ochutnávali mnohdy poprvé pro ně exotická jídla, jako třeba poctivou bábovku. Snad každý se brzy osmělil a přidal se k barvité diskuzi.

V úterý jsme měli jedinečnou příležitost ochutnat tradiční gruzijskou sladkost čurčchelu, dát si pořádného „turka“, zavítat do paprikového ráje Maďarska, prozkoumat čínský horoskop, vydržet neobvyklou chuť kyrgystánského bonbónu z koňského mléka, smlsnout si na ukrajinských palačinkách, poslechnout si mexickou hudbu či poškádlit chuťové buňky poctivě kořeněnou indickou kuchyní. Odpoledne si stážisté „odpočinuli“ při napínavém turnaji v bowlingu ve sportovní hale.

Mezi zdařilé inovace patřila spolupráce s bystřickými základními školami… Nejen že navštívili "Global village", ve středu na ZŠ Nádražní stážisté stejně jako na gymnáziu prezentovali největší zajímavosti ze svých zemí. Společně strávené odpoledne bylo pro stážisty opravdovou výzvou - poprvé v životě si zašněrovat brusle a pokusit se o ladné "sklouznutí" po ledové ploše. Alisher s Javirem sváděli krutý boj s nelítostnou plochou, která se jim „ledově“ pomstila za každé zaváhání. Zástupkyně něžného pohlaví za chvíli "svištěly" stadionem, jako by se narodily s bruslemi na nohou...  Všem patří naše poklona, protože se nezalekli a i za pouhou hodinu dokázali neuvěřitelné.

Bohužel, jak to už v životě zkrátka bývá, loučení se nedá vyhnout. Po dokončení posledních prezentací stážistů jsme se opět setkali v aule, abychom se rozloučili krátkým programem plným hudby a zpěvu, do kterého se zapojil každý z nás. Třešničkou na dortu byl vědomostní souboj stážisté versus „gympláni“, kde nás naši přátelé porazili o jediný bod.

Poděkování patří všem organizátorům, několika desítkám pomocníků, hostitelským rodinám a sponzorům, zvláště pak Radě rodičů při Gymnáziu, městu Bystřice n.P. a firmě ADOZ. 

 

Díky projektu jsme poznali, že i příslušníci jiných národností jsou milí, slušní a vzdělaní lidé, kteří nám mají co nabídnout. Slíbili jsme si komunikaci přes sociální sítě a na rozloučenou si do života popřáli jen ty nejlepší chvíle.

Adéla Chocholáčová a Daniela Kuncová, studentky septimy

 

Školní noviny

Odkazy na fotografie -  

https://drive.google.com/drive/folders/1RDBp52u1zTakgvW9mnBHikE9Y83STKy-?usp=sharing

https://ahojalenko.rajce.idnes.cz/Stazisti_GYBNP_2019/?

https://drive.google.com/file/d/1hRDf0bDjoTJfF84T7DnQpA0STofbZV6p/view?fbclid=IwAR3AVlyALfBwV4Ud0Pevb6OaJ9LM2xW-AQplUH0TDyxxzgMIrhOPdSssIgk