Duhová škola

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01

Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg


reditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole ve školním vzdělávacím programu zde.

Informace o podatelně

 

Když chcete o gymnáziu vědět více:

@gybnp_official | Linktree

Jihozápadní Anglie letos podruhé

15.11.2014 23:18

Dlouho očekávaný výlet, na který se všichni studenti gymnázia neskutečně těšili a odpočítávali zbývající dny do odjezdu, je už více než měsíc za námi! Nezbývá než hodnotit a tak trochu zavzpomínat na pěkné chvíle v kultivovaném anglickém prostředí.

Vyrazili jsme 1. října v ryze nekřesťanskou hodinu 2.00 ráno. Dlouhá a úmorná cesta až do samotného jihozápadního cípu Anglie, do města Plymouth, odkud na své lodi „Mayflower“ vyrazili na počátku 17. století poutníci hledat dobrodružství v Americe, byla vyplněna smíchem a spoustou zábavy. 

Prožili jsme krásné chvíle za netypicky teplého extrémního povětří, které mělo daleko do příslovečného anglického deštivého počasí. Navštívili jsme spoustu zajímavých, doposud nových a pro nás neznámých míst. Vzpomeňme na mystický Stonehenge, strašidelný Dartmoor, romantický hrad Tintangel nebo technologicky dokonalý Eden Project s tropickými a subtropickými rostlinami či kouzelný Plymouth s netušenými možnostmi pro výhodné nákupy. Dále nás očaroval pohádkový Dorset se známými filmovými kulisami anglických křídových skal a jako bonus překrásné přístavní městečko Polperro, ve kterém jakoby se zastavil čas někdy koncem 19. století. Nelze určitě opomenout zčásti propršený Londýn s návštěvou muzea voskových figurín a naopak prosluněný pohled londýnským „Okem“ na Viktoriánský Londýn a supermoderní ekonomické srdce Evropy, londýnskou City a pak odpočítat poslední minuty na Greenwichi a hurá domů.  

To hlavní, co jsme si mohli odnést, nebyly stovky fotografií či nekonečné minuty nesestříhaného videa, ale díky pětidennímu pobytu v rodinách jsme poznali anglickou kulturu a doslova si zblízka osahali život obyčejných Angličanů.  

Každému z nás se asi líbilo něco jiného, ale za všechny můžeme říci, že celý výlet byl úžasný. Bezvadná organizace a hladký průběh, krásná a romantická místa jihozápadní Anglie a hlavního města se skvělým kolektivem určitě dlouho zůstanou v našich vzpomínkách.

                                                                                  Veronika Veselá, studentka sexty

Fotogalerie: Jihozápadní Anglie letos podruhé