Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Lyžařský výcvik pod Pradědem

09.03.2018 13:43

Lyžování na výbornou…

Naprosto ideální sněhové podmínky, k tomu bezchybně  upravené  sjezdovky a lyžařské stopy letos přály lyžařskému výcvikovému kurzu, tradiční společné akci realizované naší školou pro studenty kvinty a 1. ročníku.

 Týden od 11. do 16. února 2018 navíc nešetřil ani sluníčkem, takže 42 frekventantů mohlo  ze všech sil pilovat svoje umění  jízdy na lyžích a snowboardu.  Ve skiareálu Karlov pod Pradědem i letos připravili novinky pro návštěvníky, zejména rozšířené terény pro začátečníky byly  i pro  naše benjamínky výzvou a motivací současně.  Ti zdatnější si pochvalovali černou a červenou závodní  pistu  na Klobouku.

Občasné pády k pohybu na sněhu patří, bohužel jedno zlomené zápěstí opětovně připomíná nutnost  zvl. pro snowboardisty využít speciální rukavice se zpevňujícími podložkami.

Zásluhou 10 běžkařů nebyla ani letos porušena tradice výjezdu na Švýcárnu a Praděd, což velmi oceňujeme. Kdo zná tamější terény a panoramata, ví své …

A tak nezbývá než pozvat na lyžařské svahy a do stopy další ročníky studentů. Naučit se lyžovat může každý, kdo využije příležitost. Pevnou vůlí , pracovitostí a sportovní zdatností jsou letošní absolventi kurzu příkladem J. Nezapomenutelné zážitky z lyžování si totiž může odvézt amatér i olympijský profesionál…, že, Ester?

                                                                                       L. Císařová, vedoucí kurzu