Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Matematické a fyzikální soutěže

24.06.2022 09:11

V průběhu celého školního roku probíhaly na naší škole tradiční matematické i fyzikální soutěže a olympiády. Jejich přehled a výsledky si můžete prohlédnout v následujícím odkaze.

Olympiády a soutěže 2022 hotovo.docx (17 kB)

Velmi dobře si poradili s fyzikálními příklady žáci tercie a kvarty. V soutěži Fyzikální olympiáda v okresním kole v kategorii F obsadila Barbora Bělíková 2. místo, Vítek Petr 6. místo a Jakub Janík 8. místo. Všichni tři studenti předvedli výborné fyzikální znalosti.

V podobně zaměřené fyzikální soutěži Archimédiáda dosáhl velkého úspěchu Vojtěch Fořt, který okresní kolo této soutěže vyhrál, získal maximální počet možných dosažených bodů. Dobře mu v této soutěží sekudovala Isabel Krbůšková, která obsadila výborné 5. místo a také Tadeáš Uhlíř, který byl také úspěšný řešitel.

V matematických soutěžích si obrovskou pochvalu zaslouží žák primy Jindřich Mišaga, který v okresním kole Pythagoriády obsadil 1. místo a také Josef Dufek, který v té samé kategorii obsadil 4. místo. V okresním kole dále uspěli i starší spolužáci - Jaroslav Kadlec ze sekundy - 5. místo a Michal Kalina z tercie - 9. místo.

V Matematické olympiádě pak potěšil Vojtěch Fořt, který se v okresním kole umístil na výborném 3. místě.

V soutěži Matematický klokan v kategorii Junior získal nejvíce bodů ze všech zúčastněných studentů Marek Dřínovský ze sexty a Jana Pavelková z 2.A získala 4. místo. V kategorii Student také zabodoval Petr Smolík na 5. místě.

Všem účastníkům soutěží a olympiád děkujeme a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

předmětová komise MF