Duhová škola

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01

Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg


reditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole ve školním vzdělávacím programu zde.

Informace o podatelně

 

Když chcete o gymnáziu vědět více:

@gybnp_official | Linktree

Žáci v Rakouském institutu

07.10.2019 08:56

Návštěva Rakouského institutu Brno – 25. 9. 2019

V rámci Šablon II  a projektu „Vzděláváme se duhově“ jsme využili nabídky Rakouského institutu a zapojili se do programu „Dne evropských jazyků“. Zmíněného programu se zúčastnili žáci ročníků 2.A a sexta.

V přípravné fázi jsme studenty seznámili s činností a nabídkami Rakouského institutu, v budově Rakouského institutu následoval všeobecně znalostní kvíz týkající se německy mluvících zemí a studenti byli rozděleni do skupin, kde pod vedením odborníků – rodilých mluvčích řešili úkoly spojené se slovní zásobou, s přiřazováním pojmů, tvoření vět apod. Probíhala škola hrou, kterou naši studenti hodnotili jako velmi přínosnou aktivitu.

Následující program se týkal samotného města Brna. S pracovními listy řešili k zadanému tématu  v době rozchodu stanovené úkoly, shromažďovali informace, přiřazovali fotografie k jednotlivým lokalitám ve městě Brno, vyplňovali tajenku a vysvětlovali pojmy související s tématem. Tyto pracovní listy jsme v následujících vyučovacích hodinách ve škole zkontrolovali a popř. doplnili.

 (Pavla Filipová – vyučující německého jazyka)

 

Fotogalerie: Návštěva Rakouského institutu