Duhová škola

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01

Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg


reditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole ve školním vzdělávacím programu zde.

Informace o podatelně

 

Když chcete o gymnáziu vědět více:

@gybnp_official | Linktree

Návštěva Ruského centra

03.10.2019 08:09
 

Návštěva Ruského centra na Pedagogické fakultě v Brně

Ve středu 25. září 2019 se vydalo od naší školy 12 studentů sexty a 2.A, kteří studují ruský jazyk do Brna. Naším cílem byla Pedagogická fakulta na Poříčí 9, kde jsme navštívili Ruské centrum

Ruské centrum na Pedagogické fakultě MU v Brně slouží nejen jako podpora učitelů a studentů ruštiny – na pořádané kulturní, vzdělávací a společenské akce jsou zváni všichni příznivci ruského jazyka a ruské kultury.

Multifunkční prostory Ruského centra slouží  jako veřejná knihovna s rozsáhlou nabídkou rusko jazyčné beletrie, dětské literatury, encyklopedií, učebnic, DVD apod., dále jako učebna vybavená projektorem, interaktivní tabulí a počítači s přístupem do ruských elektronických informačních zdrojů. V neposlední řadě jsou prostory koncipovány jako studovna pro studenty (nejen) Katedry ruského jazyka a literatury PedF MU.

Ruské centrum na Pedagogické fakultě MU vzniklo a je provozováno z prostředků Fondu Russkij Mir.  Slavnostní otevření proběhlo 1. července 2014.

Pro naše studenty si vedoucí centra připravila zajímavý program - kvízy, ruské písničky, práci s obrázky a spoustu dalších aktivit. 

Návštěva tohoto centra byla pro všechny zajímavá, studenti si vyzkoušeli výuku ruštiny také v jiném prostředí, s jiným vyučujícím.

                                                    Mgr. Blanka Kubíková

                                                    vyučující ruského jazyka

 článek o této návštěvě  z časopisu Russkij mir 

Fotogalerie: Návštěva Ruského centra