Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Projekt Titanic - Návštěva Belfastu a Muzea Titaniku

04.10.2018 14:02

Projekt Titanic v Belfastu

Jsou tomu již dva roky, kdy se skupina nadšených studentů a učitelů rozhodla jít jinou cestou ve vzdělávacím procesu. Formou zážitkových akcí postupně získávali nenásilnou formou nové informace napříč všemi předměty. Ne vždy však bylo na růžích ustláno a pionýrský projekt postihly komplikace.  Po sebezapření a s pevným odhodláním, že vše zlé je k něčemu dobré, se nám podařilo projekt dotáhnout do zdárného konce.

Chybí již jen málo, ale to hlavní, exkurze na místo spojené se zrodem Titaniku proběhla v termínu 11. až 15. září 2018. Pětidenní letecký zájezd se skupinkou 20 studentů kvinty a dvou pedagogů gymnázia nabídl seznámení s městem, kulturou, historií a přírodou krásného Severní Irska.

Studenti prošli Belfast křížem krážem, viděli místa bojů nedávných konfliktů dvou nesmiřitelných skupin IRA a protestantských bojůvek. Viděli místa, která tvořila Belfast, největší loděnice na světě a místo stavby největších a nejluxusnějších lodí třídy Olympic z počátku 20. století. Většinu času strávili v Muzeu Titaniku, které se pyšní titulem nejlepšího muzea v Evropě. Mohli procházet interaktivními expozicemi, projet se vozíky po virtuálním staveništi lodí Harland&Wolff, prohlédnout si 3D model lodi a seznámit se s exponáty vylovenými z moře. V kinosále zhlédli projekci místa katastrofy a získali nepřeberné množství informací o tématice.

Jako bonus byl studentům nabídnut tematický výlet k pobřeží Severního Irska. Každý dostal příležitost se dotknout vod Atlantiku při procházce po vyhlášeném Obrově chodníku nebo zažít adrenalin na lanovém mostě při typickém irském deštivém počasí. Tento most se klene nad 50m hlubokou propastí. Na závěr jsme viděli místa spojená s kultovním seriálem Hra o trůny. Zkrátka ochutnali smaragdové Irsko všemi smysly.

Nezbývá než poděkovat všem, kteří podpořili náš projekt, a to zejména rodičům, jež nám poskytli maximální podporu při organizaci celého projektu. V krátké době celou akci vyhodnotíme a vytvoříme výstupy, o kterých Vás budeme dále informovat.

Libor Veselý a Lucie Holá, garanti celého projektu