Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Projektová výuka s Rakouským institutem

29.03.2022 09:39

Projektová výuka s Rakouským institutem v Brně – 11. 3. 2022

Rádi jsme využili možnosti navštívit opět Rakouský institut v Brně a zapojit se do projektové výuky, kterou pro naše studenty ročníků 2.A a sexty připravili místní lektoři a rodilí mluvčí.

V přípravné fázi jsme studenty seznámili s činností a nabídkami Rakouského institutu, v budově Rakouského institutu následoval všeobecně znalostní kvíz týkající se německy mluvících zemí a studenti byli rozděleni do skupin, kde pod vedením odborníků – rodilých mluvčích řešili úkoly spojené se slovní zásobou, s přiřazováním pojmů, tvoření vět apod. Probíhala škola hrou, kterou naši studenti hodnotili jako velmi přínosnou aktivitu.

Následující program se týkal samotného města Brna. S pracovními listy řešili k zadanému tématu stanovené úkoly, shromažďovali informace, přiřazovali fotografie k jednotlivým lokalitám ve městě Brno, vyplňovali tajenku a vysvětlovali pojmy související s tématem. Tyto pracovní listy jsme v následujících vyučovacích hodinách ve škole zkontrolovali a popř. doplnili.

(Pavla Filipová – vyučující německého jazyka)