Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Workshop Bystré

16.12.2021 21:18

Setkání s hasiči

     5. 10. 2021 jsme v rámci workshopu pronikli do života SDH Bystré, kteří zastávají roli Jednotky požární ochrany II. stupně.

     Jirka, Michael, Petr a Michal se nám věnovali celé páteční dopoledne a my jsme poznali, že jejich práce je sice velmi zajímavá, ale také velmi náročná a riziková.

     Prohlédli jsme si zázemí hasičské zbrojnice, mohli se posadit za volant Tatry CAS, vyzkoušet si plnou výzbroj hasiče. Mnozí jsme se prohýbali pod váhou ochranného hasičského oblečení a to jsme ještě na zádech neměli dýchací přístroj a v rukou hadice či jiné nástroje, které oni běžně používají.

     Díky videím nás provedli svými zásahy, poučili nás o bezpečnosti i účinných způsobech hašení  požárů, seznámili nás i se svými dalšími aktivitami.

      Obdivujeme jejich nasazení v práci hasiče, kdy za pár minut po vyhlášení výjezdu musí být plně připraveni k zásahu, ale i jejich zapálení pro organizování různých kulturních akcí v městečku Bystré. Mnohdy jsou na jejich rychlosti, pohotovosti a šikovnosti závislé životy ohrožených lidí. Jejich práce je jistě hodna uznání a my jsme se díky nim mnoho nového dověděli.

                                                                                 (Třída sekunda GyBnP)