Duhová škola

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01

Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg


reditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole ve školním vzdělávacím programu zde.

Informace o podatelně

 

Když chcete o gymnáziu vědět více:

@gybnp_official | Linktree

Workshop Bystré

16.12.2021 21:18

Setkání s hasiči

     5. 10. 2021 jsme v rámci workshopu pronikli do života SDH Bystré, kteří zastávají roli Jednotky požární ochrany II. stupně.

     Jirka, Michael, Petr a Michal se nám věnovali celé páteční dopoledne a my jsme poznali, že jejich práce je sice velmi zajímavá, ale také velmi náročná a riziková.

     Prohlédli jsme si zázemí hasičské zbrojnice, mohli se posadit za volant Tatry CAS, vyzkoušet si plnou výzbroj hasiče. Mnozí jsme se prohýbali pod váhou ochranného hasičského oblečení a to jsme ještě na zádech neměli dýchací přístroj a v rukou hadice či jiné nástroje, které oni běžně používají.

     Díky videím nás provedli svými zásahy, poučili nás o bezpečnosti i účinných způsobech hašení  požárů, seznámili nás i se svými dalšími aktivitami.

      Obdivujeme jejich nasazení v práci hasiče, kdy za pár minut po vyhlášení výjezdu musí být plně připraveni k zásahu, ale i jejich zapálení pro organizování různých kulturních akcí v městečku Bystré. Mnohdy jsou na jejich rychlosti, pohotovosti a šikovnosti závislé životy ohrožených lidí. Jejich práce je jistě hodna uznání a my jsme se díky nim mnoho nového dověděli.

                                                                                 (Třída sekunda GyBnP)