Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Zájem o studium medicíny

14.09.2019 12:40

Zájem o studium medicíny

Ve středu 11. 9. 2019 do naší školy zavítal náš již absolvent, velmi úspěšný student bývalé oktávy Jiří Lukáč, aby současným maturantům a zájemcům o studium medicíny předal své postřehy a zkušenosti ohledně přijímacího řízení, podávání přihlášek na lékařské fakulty českých vysokých škol. Sám si prošel těmito situacemi a i přes svou velkou informovanost měl pocit, že některé nabídky se k němu dostaly se zpožděním a neměl tedy příležitost využít všechny možnosti, například předpříjimací kurzy, dny otevřených dveří apod.

V této chvíli je přijat na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a u nás ve škole se kolem něho sešel hlouček 11 zainteresovaných studentů. Těší nás tento vysoký počet zájemců o studium medicíny a jsme rádi, že se k nám stále vrací bývalí studenti i za účelem, aby svým mladším vrstevníkům sdělovali své zkušenosti, udíleli rady a pomohli tak dalším maturantům zorientovat se v ne zrovna jednoduchém systému přijímání na vysoké školy.

Pavla Filipová – kariérový poradce