Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Beseda "Do Německa na zkušenou"

18.11.2016 15:38

Již tradičně se na našem gymnáziu konala beseda o možnostech pracovních či studijních příležitostí v zahraničí. Nejedná se jenom o oblast Německa, nýbrž o celou Evropu a znalost němčiny není podmínkou. Je sice vítána, ale schopnost dorozumět se anglicky postačí.

Studenti byli seznámeni s možnostmi krátkodobých i dlouhodobějších výměn mládeže, kdy se setkávají se studenty z celého světa. V rámci programu Erasmus, či v rámci jiných programů, které jsou dotované Evropskou unií, mají možnost seznámit se s novými lidmi, komunikovat v cizím jazyce, poznat nové kraje, nové lidi. Díky dotovaným programům těchto výměn jsou náklady zúčastněných studentů minimální. Stačí si jen vybrat, přihlásit se do programu. Všem jsou dveře otevřené!

Během prezentace jsou studenti informováni i o možnostech stipendií během studia v zahraničí, převážně v Německu, o workcampech, dobrovolnických činnostech a dalších příležitostech.

                         Pavla Filipová