Duhová škola

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01

Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg


reditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole ve školním vzdělávacím programu zde.

Informace o podatelně

 

Když chcete o gymnáziu vědět více:

@gybnp_official | Linktree

Certifikáty „nanečisto“

06.12.2012 08:33

Certifikáty „nanečisto“

                Dne 5. 12. 2012 se skupina studentů z různých ročníků Gymnázia Bystřice nad Pernštejnem sešla v jídelně školy, aby si vyzkoušela jejich znalost anglického jazyka a také připravenost na certifikáty ECL (úrovně B2). Byla to velmi přínosná zkušenost a jedinečná šance na získání informací o průběhu zkoušky a její náročnosti. Byla to zkrátka nabídka pro studenty, která se neodmítá.

            Na začátku jsme byli poučeni o tom, jak certifikáty vznikly, jaké mají stupně obtížnosti a z jakých jazyků je možné je složit. Dále jsme se dozvěděli, že zkouška se skládá ze čtyř části - poslechu, porozumění textu, psaní slohové práce a konverzace v párech. V prvních okamžicích se nás zmocnila tréma, ale rozhodně neovlivnila naše výkony a každý z nás se snažil co možná nejlépe zodpovědět všechny otázky, i když se jednalo pouze o cvičný pokus. Nejobtížnější části zkoušky byl dle mého názoru poslech. Poté jsme si vyzkoušeli, jak dokážeme porozumět textu a byli jsme seznámeni s tím, jak by měl vypadat ústní projev. Dva z nás dokonce předvedli názornou ukázku.

            Tato událost byla rozhodně velkým přínosem pro každého zúčastněného. Pro někoho mohla být zkouška primitivní, mnohým z nás však otevřela oči a ukázala nám, na co je třeba se zaměřit, abychom to příště zvládli lépe. Přeci jen to tentokrát bylo nanečisto a každý není ve své kůži, když má v zádech čerty. :)

Josef Zelinka, septima

 foto