Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

Slavíme 70. výročí! Oslavte je s námi 30. září 2023.

Pozvánka zde

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Olympiáda YPEF - Lesní olympiáda

03.05.2023 08:47

Mladí lidé v evropských lesích

V letošním školním roce jsme se podruhé zúčastnili olympiády YPEF/ „Lesní olympiáda“ – Mladí lidé v evropských lesích/. Naši školu reprezentovali už z loňska osvědčení studenti – v mladší kategorii /ZŠ a nižší gymnázium/ studentky kvarty – Barbora Bělíková, Elen Buchtová a Barbora Fučíková, ve vyšší kategorii – střední školy - studenti 2.A – Hana Bartoňková, Dominika Chalupníková a Ondřej Loukota. Po vzorné přípravě obě naše družstva ve velké konkurenci vyhrála okresní kolo, které se konalo 10.3.2023 na Lesní správě v Novém Městě na Moravě a postoupila do krajského kola.

20.4.2023 v Brně – Řečkovicích se konalo krajské kolo pro dva kraje – Vysočinu a Jihomoravský kraj. Účastníci řešili teoretický test z oboru lesnictví, myslivosti a ochrany přírody a dále na 10 stanovištích poznávali stovku přírodnin z oblasti botaniky, zoologie, mykologie a dendrologie a odpovídali na otázky. Mladší studentky obsadily 7. místo, studenti vyššího gymnázia skončili 6. Oběma družstvům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

RNDr. Zdeněk Kubík

Lesnická olympiáda