Duhová škola

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01

Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg


reditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole ve školním vzdělávacím programu zde.

Informace o podatelně

 

Když chcete o gymnáziu vědět více:

@gybnp_official | Linktree

Olympiáda v německém jazyce ve školním roce 2014/2015

20.02.2015 15:34

Jako každý rok se v rámci výuky německého jazyka snažíme reprezentovat naši školy v soutěži Olympiáda v německém jazyce. Tento jazyk je u nás vyučován pouze jako druhý cizí jazyk, ale i tak mají žáci možnost získat kvalitní průpravu, znalosti a přípravu ke státní maturitní zkoušce popř. k certifikátovým zkouškám, které v rámci našich možností ve spolupráci s Rakouským institutem nabízíme a zprostředkováváme.

V letošním školním roce jsme po výběru v třídním a školním kole obsadili dvě kategorie. Z nižšího gymnázia jsme v ročníku kvarta pověřili dva svědomité žáky kvarty Jiřího Lukáče a Roberta Königa, kteří naši školu zastoupili v kategorii II. A dne 13. 2. 2014 v Active – SVČ ve Žďáru nad Sázavou.

V Kategorii vyššího gymnázia III. nás reprezentovaly pilné studentky ročníku septimy Karolína Tomanová a Klára Kadlíčková, která zastoupila nemocnou Terezu Šenkýřovou ze 3.A. Toto okresní kolo se konalo dne 11. 2. 2014 na Gymnázium V. Makovského v Novém Městě na Moravě.

I když jsme neobsadili přední příčky, vzhledem k počtu získaných bodů nás naši studenti velmi dobře reprezentovali. Pevně věřím, že je zájem o německý jazyk neopustí. Děkujeme!

                                                                                     Pavla Filipová (vyučující německého jazyka)