Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Olympiády v německém  jazyce

28.02.2017 21:45

I v letošním školním roce (2016/2017) jsme se zúčastnili okresních kol Olympiády v německém jazyce. Ačkoli se němčina na našem gymnáziu vyučuje jako druhý cizí jazyk, našlo se pár aktivních a šikovných žáků, kteří se nebránili naši školu reprezentovat.

Do kategorie nižšího gymnázia II.B  jsme vyslali žáky kvarty – Jiřího Kabrdu a Zdeňka Koláře. Svým bodovým hodnocením obstáli a úspěšně nás reprezentovali. Byla to pro ně v tomto cizím jazyce jejich prvotní zkušenost, která je určitě neodradila od jejich dalšího rozvíjení se.

V kategorii III.A  se studentka septimy Laura Kopřivová umístila na 2. místě, pouze o 0,5bodu od místa prvního. Druhým úspěšně umístěným (7. místo) se stal Jiří Lukáč, student sexty. I on může být na svůj výkon pyšný.

Všichni naši žáci v soutěži potvrdili své kvalitní znalosti a  ceníme si  jejich zájmu a odhodlanosti. Děkujeme jim za jejich úsilí.

                                                          Pavla Filipová