Duhová škola

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01

Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg


reditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole ve školním vzdělávacím programu zde.

Informace o podatelně

 

Když chcete o gymnáziu vědět více:

@gybnp_official | Linktree

Pod modrou oblohou

04.05.2011 10:19

Gymnázium soutěžilo v malování na PC

V 1. pololetí letošního školního roku jsme se zúčastnili soutěže "Pod modrou oblohou". Jedná se o 6. ročník výtvarné soutěže, pořádané pro všechny ZŠ a gymnázia v různých věkových kategoriích. Obrázky se kreslí na počítači pouze v programu Malování systému Windows. Soutěž má dokonce i mezinárodní účast. Naše gymnázium reprezentovali žáci sekundy v kategorii 6. a 7. tříd ZŠ. Podle pravidel soutěže je možno zasílat z každé třídy maximálně 3 obrázky od různých autorů. Hlasování samotných žáků nakonec rozhodlo, že do soutěže byla odeslána díla od Eriky Benedikové, Nely Jandové a Karly Maršálkové.

Koncem měsíce března 2011 se sešla komise pořádající Základní školy v Moravské Třebové a vyhodnotila v každé kategorii pouze 8 nejlepších. V  kategorii 6. a 7. tříd se zúčastnilo celkem 280 škol se 3000 výtvarnými pracemi.

I přes obrovský počet soutěžících udělila komise překrásné 7. místo obrázku "Zpívající andulky" od Eriky Benedikové. Předání ceny Erice a celé slavnostní vyhodnocení soutěže společně s výstavou nejlepších prací se uskuteční ve dvoraně Muzea v Moravské Třebové dne 29. 4. 2011 od 10.30 hod.

 Obrázek a vyhodnocení soutěže najdete na internetu:

 

https://www.podmodrouoblohou.cz/pmo_dokumenty/vyhodnoceni_rocnik6_2011.pdf

 

Mgr. Jan Illek

Fotogalerie: Pod modrou oblohou