Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Stínování v Dolomitech

20.12.2015 12:48

Naše stínování v Itálii probíhalo ve dnech 12.-19. Prosince 2016. Zvolenou lokalitou bylo město Cavalese-Predazzo, konkrétní školou byl Instituto di Istruzione- Rosa Bianca. Jednalo se o lyceum s 500 žáky a 79 vyučujícími.. Škola má širší spektrum studijních oborů, z nichž některé směřují více do řemeslné praxe. Naše stínování jsme zaměřili na gymnaziální třídy, ve kterých je srovnatelný vzdělávací program s naším ŠVP. Třídy byly méně početné (zhruba 15 žáků). Metodické postupy odpovídaly věkové kategorii, žáci byli motivováni k samostatné práci, atmosféra ve třídě byla uvolněnější, než na jakou jsme zvyklí z našich podmínek. Celý týden se uzavírala klasifikace a výuka se nesla také v duchu příprav na závěrečnou vánoční besídku. Do výuky jsme zasahovali pouze částečnými vstupy, zaměřenými na podání informací  o České republice a systému školství. Stáž hodnotíme jednoznačně pozitivně, zvláště vzhledem k možnosti další spolupráce našich škol. Lyceum se hodlá zapojit do programu, jehož součástí bude stáž studentů v zahraničí. V této souvislosti jsme předběžně nabídli možnost aktivní spolupráce a předali jsme kontakty na individuální korespondenci mezi žáky.

Stínování probíhalo samozřejmě i mimo školu. Seznámili jsme se s tradiční výrobou sýrů, piva, uzené šunky, aktuálně jsme zhlédli nepřeberné množství vánočních dekorací, které jsou pro tamější oblast typické. Protože italské Dolomity  jsou vyhlášeným střediskem zimních sportů, navštívili jsme i tyto areály.