Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

TITANIC mánia v sekundě

15.04.2016 02:20

V průběhu tohoto týdne, resp. 15. dubna jsme si připomněli zkázu zaoceánské lodi Titanic v prostorách naší školy formou prezentace na informačních obrazovkách. Studenti sekundy mimo jiné zhlédli britský dokument o děsivých okamžicích pro pasažery této luxusní lodi. Stalo se tak právě 15. dubna 1912 ve 2.20, kdy se Titanic potopil a nechal napospas 2,200 pasažerů, z nichž jen něco málo přes 700 se zachránilo. 

Nejedná se pouze o chvilkové připomenutí této katastrofy. Studenti sekundy si toto téma zvolili jako dlohodobý projekt napříč předměty a připravují minivýstavu v prostorách školy. V roce 2017 tomu bude již 105 let od katastrofy, která šokovala celý svět. I přes velký časový odstup nám má tato událost stále co říct.

V první fázi tohoto projektu, která se nesla v duchu samostudia, vyhledávání informací na internetu a seznámování s problematikou,  již studenti dokonce prověřili své vědomosti ve znalostním kvízu. Do konce školního roku bude následovat studium odborné slovní zásoby v anglickém jazyce, dále pak vytvoření elektronické nástěnky. Vrcholem bude červnová návštěva zcela unikátní výstavy v pražských Letňanech s dobovými artefakty z paluby Titaniku. Více na https://www.vystavatitanic.cz/

V druhé fázi, která bude následovat od září, budou zapojeny i ostatní předměty, nejen tedy anglický jazyk, ale i fyzika, matematika, český jazyk, výtvarná výchova, zeměpis nebo např. biologie. Na konkrétních problémových situacích bude řešena problematika a různá specifika okolnosti spojené s Titanikem.

Věřím, že náš entusiasmus vydrží až do konce, tedy do dubna 2017 a podaří se problematiku představit všem, kteří by se rádi dozvěděli více než jen všeobecně známá fakta.

Za realizační tým Libor Veselý a Lucie Holá

 

The Titanic_screens.pps - prezentace z obrazovek v prostorách školy

Fotogalerie: TITANIC mánia v sekundě