Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

Nádražní 760
Bystřice nad Pernštejnem
593 01
Tel: 566 552 920/921
Datová schránka: ervnrrg

podatelna@gybnp.czreditel@gybnp.cz

    O škole 

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem nabízí čtyřletý a osmiletý studijní obor.  

 Více o studiu na naší škole se dozvíte zde.

 

 

Chcete vědět, jak to u nás doopravdy chodí?

 @gybnp_official | Linktree

Instagram Logo Photo - Free image on Pixabay   File:Facebook f logo (2019).svg - Wikimedia Commons   Youtube Logo Images – Browse 14,027 Stock Photos, Vectors, and Video |  Adobe Stock

Úspěšná fyzikální olympiáda

18.04.2018 14:13

Ve středu 4. dubna 2018 se konalo ve Žďáře nad Sázavou okresní kolo fyzikální olympiády kategorie E a F. Soutěže se účastní každý rok i naše škola a má vždy kvalitní umístění na předních místech. Ani tentokrát se žáci kvarty a tercie neztratili. 

V kategorii F pro 8. třídy ZŠ a tercie SŠ gymnázium reprezentoval Matouš Honeš a Milan Bělík, oba úspěšní řešitelé školního kola. Matouš Honeš se stal úspěšným řešitelem i okresního kola a obsadil pěkné 4.místo společně s dalšími třemi účastníky z jiných škol z celkového počtu 28 řešitelů. 

V kategorii E pro 9. třídy ZŠ a kvarty SŠ soutěžili 4 žáci kvarty: Jana Soldánová, Sabina Čížková, Jan Metela, Milan Vrbas. Všichni čtyři uspěli nejenom ve školním kole, ale jsou i úspěšnými řešiteli kola okresního. Z 31 soutěžících se umístil Jan Metela na výborném 4. místě, Sabina Čížková a Jana Soldánová společně obsadily 5. a 6. příčku. Protože Honza, Jana i Sabina získali dostatečný počet bodů za řešené příklady, byli pozváni do krajského kola, které se koná 27. dubna v Jihlavě.

Všem účastníkům fyzikální olympiády děkujeme za příkladnou reprezentaci školy, gratulujeme k výborným výsledkům a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

                                                        předmětová komise M-F